Роскомнагляд почав блокувати IP-адреси хмарного хостингу Microsoft


Роскомнагляд почав блокувати IP-адреси хмарного хостингу Microsoft

Роскомнагляд заблокував кілька десятків тисяч IP-адрес хмарної платформи Azure від компанії Microsoft.

Відомство розпорядилося заблокувати підмережу 51.136.0.0/15 від компанії Microsoft на 131 тис. IP-адрес. З них близько 32 тис. адрес належить хмарному сервісу Azure.

Поки що Роскомнагляд заблокував один з декількох тисяч діапазонів адрес, що належать Azure. Незважаючи на це, незабаром в Росії можуть з’явитися проблеми з доступом до хмари.

Azure – хмарна платформа Microsoft, за допомогою якої користувачі можуть зберігати свої дані, а також інформацію для штучного інтелекту, нейромереж і алгоритмів машинного навчання.

Нагадаємо, Роскомнагляд з 16 квітня заблокував близько 18 млн IP-адрес Amazon, Google і Digital Ocean, намагаючись заблокувати доступ до сервісу Telegram на території Росії. Поки месенджер продовжує працювати навіть без підключення спеціалізованих VPN-сервісів, однак багато інших сайтів мають проблеми зі швидкістю роботи.

Роскомнагляд вніс адреси web.telegram.org і t.me до реєстру заборонених сайтів ще 13 квітня за рішенням Таганського суду. Основним приводом для блокування є відмова сервісу надати спецслужбам ключі шифрування повідомлень користувачів.

Відразу ж після цього глава Telegram Павло Дуров повідомив, що Telegram вмонтує автоматичні інструменти обходу блокування, при цьому користувачам не доведеться нічого для цього робити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua