Данилюк допускає вихід України на борговий ринок до отримання чергового траншу МВФ - Bloomberg


Данилюк допускає вихід України на борговий ринок до отримання чергового траншу МВФ - Bloomberg

Глава Міністерства фінансів Олександр Данилюк допускає розміщення Україною частини єврооблігацій із загального обсягу, запланованого в поточному році, до отримання країною п’ятого кредитного траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

“Уряд може розмістити частину єврооблігацій до укладення угоди з МВФ на робочому рівні. Уряд уважно стежить за ситуацією і кон’юнктурою ринку”, – сказав він в інтерв’ю агентству Bloomberg у Вашингтоні.

О.Данилюк при цьому нагадав, що всього в поточному році Україна має намір розмістити євробонди на суму близько $2 млрд.

Як повідомлялося, Мінфін України планує в поточному році вийти на зовнішній ринок запозичень. Орієнтир обсягу випуску, узгоджений в рамках поточної програми розширеного фінансування (EFF) МВФ, становить $2 млрд.

Водночас Національний банк України в своїх макрофінансових прогнозах закладає розміщення Україною в 2018 році єврооблігацій на $2,5 млрд і в 2019 році ще на $1,5 млрд.

Отримання чергового траншу кредиту МВФ, який спершу був запланований на травень-червень 2017 року, поки перенесено на невизначений термін через невиконання українською стороною низки умов.

Фонд продовжує наполягати на прийнятті владою України законодавства про антикорупційний суд відповідно до зобов’язань країни в рамках програми співпраці EFF.

Крім того, МВФ очікує реалізації Україною інших відкладених заходів, необхідних для досягнення цілей програми, в тому числі в енергетичному і фіскальному секторах.

Відповідно, дата прибуття місії Фонду до Києва в рамках четвертого перегляду програми EFF, який відкриває шлях для отримання п’ятого траншу, поки не визначена.

Україна у вересні 2017 року розмістила 15-річні єврооблігації на $3 млрд під 7,375% річних, з яких $1,68 млрд – для здійснення обміну або викупу єврооблігацій з погашенням в 2019 і 2020 роках, які були випущені в рамках реструктуризації боргу в 2015 році. Попит на нові єврооблігації склав близько $9,5 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
В Контексті Finance.ua
Опитування