SpaceX запустила ракету з супутником для пошуку землеподібних планет


SpaceX запустила ракету з супутником для пошуку землеподібних планет

Американська компанія SpaceX запустила ракету-носій Falcon 9, яка повинна вивести на орбіту апарат NASA для пошуку потенційно придатних для життя планет.

Ракета стартувала з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Через три хвилини після старту відбулося штатне відділення першого ступеня, пізніше він успішно сів на баржу в Атлантиці. Апарат вийшов на задану орбіту приблизно через годину.

Зазначимо, спочатку запуск був запланований на 17 квітня, але його перенесли, щоб провести додатковий аналіз системи управління рухом і навігацією.

У завдання апарату TESS входить дослідження 200 тис. зірок з метою пошуку біля них планет, у тому числі земного типу.

Рухаючись за високоеліптичною орбітою, він буде «сканувати» космос близько двох років, передаючи інформацію раз на 13 днів під час максимального наближення до Землі.

Прилад буде фіксувати періодичні затемнення перед зірками, які свідчать про проходження перед ними інших об’єктів.

У NASA зазначають, що площа покриття телескопа у TESS в 35 разів більша, ніж у «Кеплера».

Зараз вченим відомо про 11 планет земного типу, розташованих на відстані не більше ніж 50 світлових років від Землі. Найближчою планетою, придатною для життя, вважається планета Росс 128 b в сузір’ї Діви. Вона знаходиться в 11 світлових роках від Сонця.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування