НБУ заявляє про відсутність важелів впливу на перегляд політики кредитування ОПК у воєнний час


НБУ заявляє про відсутність важелів впливу на перегляд політики кредитування ОПК у воєнний час

У Національного банку України (НБУ) відсутні важелі впливу на ініційований оборонно-промисловим комплексом (ОПК) перегляд політики кредитування оборонної промисловості у воєнний час.

У коментарі на офіційний запит агентства “Інтерфакс-Україна” щодо позиції НБУ з питання винесеної в публічну площину ініціативи “Ліги оборонних підприємств України” щодо запровадження спеціального режиму кредитування ОПК в умовах довгострокових викликів гібридної війни прес-служба банку повідомила, що в питаннях умов кредитування цільових програм “НБУ не втручається в операційну діяльність банків”.

“Банки самостійні в своїй кредитній політиці, якщо вона не суперечить вимогам чинного законодавства і забезпечує рівноправне і конкурентне середовище для всіх гравців ринку. Відповідно, регулятор не може примушувати і не має законних підстав спонукати банки встановлювати певний рівень процентних ставок по кредитах на користь окремо взятих компаній або галузей економіки”, – повідомляється в отриманому агентством у вівторок коментарі прес-служби регулятора.

При цьому в прес-службі також нагадали, що “відновлення кредитування є однією із стратегічних цілей Національного банку”.

“Для його активізації, в тому числі за рахунок зниження вартості кредитів, першочерговими є зниження ризиків для банків шляхом підвищення захисту прав кредиторів і розв’язання проблеми “токсичних” активів. Для розв’язання цих проблем Верховна Рада повинна прийняти низку законопроектів про особливості управління державними банками, відновлення кредитування, а також підвищення ефективності процедур банкрутства”, – нагадує прес-служба.

“Крім того, ринок очікує внесення до Верховної Ради і подальшої підтримки парламентом розробленого ЄБРР законопроекту про діяльність з управління заборгованістю. Цей законопроект дозволить полегшити прихід приватного капіталу на ринок проблемних активів і допоможе відновленню активного кредитування в Україні”, – уточнили в прес-службі позицію НБУ з питання перспектив запровадження спеціального режиму кредитування оборонної промисловості у воєнний час.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування