МЕРТ пропонує оптимізувати систему видобутку корисних копалин


МЕРТ пропонує оптимізувати систему видобутку корисних копалин

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує провести аудит і надалі оптимізувати систему видачі дозволів на видобуток корисних копалин, а також впровадити систему інвестиційних зобов’язань при наданні дозволів на видобуток критичних і стратегічних видів сировини.

Відповідні положення містяться в проекті Стратегії розвитку промислового комплексу до 2025 року, який оприлюднений на сайті МЕРТ для громадського обговорення.

Документ також передбачає аудит чинного механізму преференцій для секторів промисловості, оптимізацію законодавства в сфері державно-приватного партнерства (ДПП) і залучення проектів ДПП в промислову галузь для створення промислової інфраструктури.

“У 2010-2017 рр. зареєстровано 186 відповідних договорів (ДПП – ред.). При цьому лише 1% загальної кількості зазначених договорів реалізується в промисловості”, – вказується в проекті.

Документ також пропонує удосконалити систему підготовки професійних кадрів відповідно до потреб промисловості. Його автори вказують, що трудові ресурси в Україні тільки частково відповідають потребам ринку праці і, зокрема, промисловості. У зв’язку з цим пропонується коригувати державне замовлення на підготовку фахівців з урахуванням потреб роботодавців конкретного регіону.

Серед інших завдань проект також спрямований на цифровізацію промисловості: “Якісний прорив у розвитку вітчизняної промислової сфери можливий завдяки переходу на принципи і основи концепції “Індустрія 4.0”. Її суть полягає в оцифруванні всіх матеріальних активів і інтеграції в цифрові екосистеми і ланцюги доданої вартості країн-партнерів”.

Зокрема, мова йде про імплементацію міжнародних стандартів щодо автоматизації промислового виробництва і застосування ІТ в промисловості, а також внесення нових професій з цифровими компетенціями до Державного класифікатора професій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування