У Мінфіні розповіли, у скільки обійдеться підвищення мінімалки для українського бюджету


У Мінфіні розповіли, у скільки обійдеться підвищення мінімалки для українського бюджету

Міністерство фінансів готує грунт для формування бюджету на наступний рік і збирає дані від Держказначейства про надходження в бюджет у поточному році. За підсумками першого кварталу підвищити мінімальну заробітну плату до обумовленої Президентом суми неможливо.

Про це розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Відповідно до вимог, Мінфін повинен розглянути у квітні поточного року можливість підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 грн.

За підсумками перших трьох місяців 2018 року до держбюджету надійшло 193,6 млрд грн. Це становить 96,9% від запланованої суми. Планувалося, що за підсумками першого кварталу у бюджет надійде 199,7 млрд грн. Тобто на рахунках Держказначейства не вистачає 6,1 млрд грн.

Марченко розповів, що якби уряд з квітня підвищив мінімальну зарплату, то необхідно було б збільшувати витрати бюджету на цей рік, як мінімум на 13 млрд грн. Це мінімум, який необхідний для підвищення мінімальної заробітної плати рядових українців.

Також необхідні кошти для збільшення окладів працівників 1 тарифного розряду. Тобто підвищення мінімалки витягне з бюджету додаткові 13-30 млрд грн. З урахуванням недоотриманих коштів це поки що неможливо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua