Нацбанк Казахстану знизив базову ставку до 9,25%


Нацбанк Казахстану знизив базову ставку до 9,25%

Національний банк Казахстану прийняв рішення знизити базову ставку з 9,5% до 9,25% з коридором плюс-мінус 1 процентний пункт, повідомив глава Нацбанку Даніяр Акішев.

“Це вже третє зниження базової ставки в поточному році. Дане рішення ґрунтувалося на середньострокових оцінках, які передбачають уповільнення інфляції до кінця поточного року і в наступному році, на зниженні інфляційних очікувань, а також збереженні сприятливої ​​в цілому ситуації на зовнішніх ринках”, – сказав глава Нацбанку.

У березні 2018 року річна інфляція (до березня 2017 року) склала 6,6%. Основними інфляційними факторами залишаються зростання витрат виробників, деяке подорожчання імпорту, сказав Д.Акішев.

Він також зазначив, що в січні-лютому цього року зафіксовано зростання реальних грошових доходів населення після безперервного зниження в 2017 році, і Нацбанк очікує посилення внутрішнього попиту. Крім того, зберігається зростання в гірничодобувній (збільшення видобутку нафти і залізних руд) та обробній промисловості (в металургії, в сфері виробництва продуктів харчування і машинобудуванні), сільському господарстві, у сферах торгівлі та транспорту. Зростання інвестицій в основний капітал в січні-лютому 2018 року склало 54,4%. Разом з тим зафіксовано зниження в сфері будівництва (на 4,5%).

“Національний банк продовжить в 2018 році політику поступового зниження базової ставки, забезпечуючи при цьому збереження нейтральних грошово-кредитних умов”, – заявив Д.Акішев.

Чергове рішення щодо базової ставки буде оголошено 4 червня.

Як повідомлялося, Нацбанк Казахстану в лютому 2017 року прийняв рішення знизити базову ставку до 11% з 12%, яка діяла з листопада 2016 року. У червні минулого року було прийнято рішення про подальше зниження базової ставки – до 10,5%, а в серпні – до 10,25% річних. У січні 2018 року ставка була знижена до 9,75%, в березні – до 9,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua