Чистий прибуток Bank of America в I кварталі зріс до рекорду


Чистий прибуток Bank of America в I кварталі зріс до рекорду

Bank of America Corp. (BofA), другий за обсягом активів банк в США, збільшив чистий прибуток в першому кварталі 2018 року майже на 30%, до рекордного рівня, завдяки зниженню витрат, причому прибуток на акцію і виторг перевершили очікування ринку.

Як вказано в прес-релізі BofA, чистий прибуток в січні-березні підскочив до $6,92 млрд у порівнянні з $5,34 млрд за аналогічний період 2017 року.

Чистий прибуток у розрахунку на акцію піднявся до $0,62, тоді як аналітики в середньому очікували його на рівні $0,59 на акцію.

Квартальна виручка збільшилася на 3,9%, з $22,25 млрд до $23,125 млрд, консенсус-прогноз становив $23,06 млрд.

У минулому кварталі інвестори отримали перший шанс оцінити, як податкова реформа в США впливає на прибуток у банківській галузі. Спершу передбачалося, що банки Уолл-стріт виграють від зниження ставки податку на прибуток більше від багатьох інших компаній. У четвертому кварталі значна частка банків зафіксувала величезні разові списання, проте в січні-березні показники прибутку почали поліпшуватися.

Як зазначає BofA, податкова реформа знизила його ефективну ставку по податку на прибуток на 9 процентних пунктів.

Крім того, позитивно на прибуток фінсектора впливає поступове підвищення процентних ставок в США. У першому кварталі Федрезерв підняв процентні ставки вже в шостий раз з початку циклу нормалізації грошово-кредитної політики.

Чистий процентний дохід BofA в першому кварталі зріс на 4,5% – до $11,8 млрд, що зумовлено, зокрема, підвищенням процентних ставок в США і світі. Аналітики в середньому прогнозували цей показник трохи нижче – на рівні $11,6 млрд. Чиста процентна маржа фінкомпанії не змінилася – 2,39%.

Витрати банку в січні-березні склали 60% виручки – це кращий показник більш ніж п’ять років. В абсолютному вираженні вони знизилися на 1%, до $13,897 млрд.

Відрахування в резерви на можливі втрати по кредитах знизилися до $834 млн замість очікуваних $969 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування