У Венесуелі запустили нову альтернативну валюту


У Венесуелі запустили нову альтернативну валюту

Мерія столиці Венесуели Каракаса почала випуск власної альтернативної валюти, яка називається карібе.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на El Tiempo.

Піти на цей крок владу венесуельської столиці змусило стрімке знецінення болівара, курс якого на чорному ринку коливається в діапазоні між 250 і 300 тис. за 1 долар.

Як повідомляється, нова валюта буде використовуватися для купівлі продуктів і товарів першої необхідності на спеціальних фестивальних ярмарках, які будуть проходити під егідою мерії протягом місяця. При цьому пункти, в яких болівари можна буде обміняти на банкноти в 5,10, 20, 50 і 100 карібе за курсом 1000:1, будуть відкриті по всьому місту.

Обмін буде здійснюватися за курсом, за яким 4 червня уряд Венесуели планує деномінувати болівар, прибравши з нього три останні нулі. Поки ж місцева влада виходить зі становища створенням власних регіональних і навіть муніципальних валют. Так в країні вже ходять елорса і паналь, які використовуються для внутрішньокомунальних розрахунків та оптових закупок продовольства.

Крім того, нещодавно Венесуела стала першою країною, яка запустила власну криптовалюту, забезпечену нафтою – Petro, за допомогою якої уряд у Каракасі сподівається подолати “фінансову блокаду” з боку США.

Після Petro, який підкріплений нафтою, має з’явитися ще одна криптовалюта Petro, підкріплена золотом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua