Медреформа: приватні клініки беруть участь, але вичікують


Медреформа: приватні клініки беруть участь, але вичікують

Багато приватних клінік вже зареєструвалися в системі eHealth в рамках первинної ланки медичної реформи і очікувано не поспішають укладати декларації з пацієнтами.

Про те, як приватні медустанови, відреагували на медрефому, що стартувала в квітні, розповів заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

“У нас в системі eHealth зареєстровано багато приватних клінік, ми були раді це бачити. Але не всі вони почали укладати декларації, всі вони вичікують. Але те, що вони зареєструвалися – це дуже хороший знак”, – говорить він.

Заступник міністра зазначив, що приватні клініки “очікувано обережно ставляться до роботи з державою”.

“У статистиці наших перших двох тижнів кампанії (за вибором лікаря) по первинній медичній допомозі я побачив, що в реформу зайшли приватні медичні установи. Я їх нарахував, як мінімум, десять”, – сказав Ковтонюк.

Він також висловив думку, що приєднання приватних установ до реформи означає, що “ми зробили так, щоб приватний бізнес повірив державі і захотів взяти участь в тому, що вона робить”.

“Я сподіваюся, те ж саме відбудеться не тільки в первинній медичній допомозі, а й у спеціалізованій”, – сказав він.

За його словами, медичний бізнес хвилюється, чи буде держава платити за пацієнтів. Ковтонюк навів приклад ще однієї держпрограми “Доступні ліки”. В цьому випадку аптеки також зайняли вичікувальну позицію, а коли пройшли перші фінансові виплати, тоді хвиля приватних аптек увійшла в програму, переконавшись, що можна довіряти.

Він нагадав, що правила передбачають “безліміт” за кількістю відвідин і дзвінків пацієнта. Це світова практика, тоді лікар зацікавлений в профілактиці хвороб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
В Контексті Finance.ua
Опитування