Банкіри повідомили, як позначаться антиросійські санкції США на валютному ринку України


Банкіри повідомили, як позначаться антиросійські санкції США на валютному ринку України

Девальвація російського рубля після введення нових санкцій США проти компаній, олігархів і посадових осіб РФ не позначиться на українському валютному ринку.

“Нові санкції США проти російських компаній, олігархів і посадових осіб спровокували падіння російських акцій на фондових ринках та девальвацію рубля. Водночас гривня в останні дні, навпаки, зміцнилася під впливом сезонного фактору переважання валютної пропозиції над попитом за рахунок старту аграрного та закінчення опалювального сезону”, – сказав начальник відділу по роботі з інвесторами банку “Кредит Дніпро” Андрій Приходько.

При цьому він додав, що девальвація рубля на тлі зміцнення гривні до долара означає подорожчання українських товарів на російському ринку.

“На сьогоднішній день експортна залежність України від РФ не настільки істотна: питома вага Росії в українському товарному експорті за підсумками 2017 року склала 9%. Для порівняння: у 2013 році поставки товарів до РФ становили 24% від загального експорту. Крім того, ефект подорожчання має часовий лаг і проявиться в середньостроковій перспективі”, – сказав експерт.

Голова правління РВС Банку Владислав Кравець вважає, що прямих ризиків для українських компаній і банків у зв’язку з антиросійськими санкціями США не очікується.

“Вперше за 25 років незалежності України різке зниження курсу рубля негативно не вплинуло на курс гривні. Дана ситуація свідчить, зокрема, і про досягнення більшої енергетичної незалежності країни. Експортна виручка в рублях українських компаній незначна, тому ринок країни не відчує непрямий вплив антиросійських санкцій”, – сказав банкір.

Разом з тим, за його оцінкою, антиросійські санкції США можуть призвести до зниження рівня підтримки з боку російських материнських структур своїх дочірніх банків в Україні.

“Якість кредитних портфелів російських банків у результаті санкцій США можуть погіршитися, що призведе до скорочення підтримки ними своїх дочірніх банків в Україні”, сказав В. Кравець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua