Данія пояснила, за якої умови погодиться на будівництво «Північного потоку 2»


Данія пояснила, за якої умови погодиться на будівництво «Північного потоку 2»

Данія вирішила пов’язати дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік 2» з гарантіями Росії на продовження транзиту газу в Європу через Україну.

«У зв’язку з цим українське питання має вирішальне значення», – пояснив прем’єр-міністр Данії Ларс Льокке Расмуссен в Берліні після зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель.

Расмуссен нагадав, що уряд Данії ще не дав згоди на будівництво газопроводу у винятковій економічній зоні країни. Данські закони вимагають, щоб уряд, приймаючи рішення, «враховував геополітичні рамкові умови». Цей аспект зараз вивчає міністерство закордонних справ країни.

Зрозуміло, що у випадку з «Північним потоком 2» мова йде не тільки про комерційний проект, але і про політику, сказав данський прем’єр. Його будівництво стосується не тільки Данії, тому, за словами Расмуссена, він задоволений, що канцлер Меркель 10 квітня зробила недвозначну заяву по цій темі.

Тим часом Расмуссен підкреслив, що Данія не здатна перешкодити будівництву «Північного потоку 2», однак має можливість сповільнити реалізацію проекту, якщо не дасть згоди на прокладку трубопроводу через свої води.

«Ми можемо перешкодити прокладці труб біля острова Борнхольм», – пояснив Расмуссен. В цьому випадку маршрут газопроводу буде змінений і пройде через міжнародні води, що вже не вимагатиме дозволу Данії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування