Експерт порахував, на скільки Енергоатом має підвищити тариф, аби не піти в "мінус"


Експерт порахував, на скільки Енергоатом має підвищити тариф, аби не піти в "мінус"

Тариф ДП “НАЕК “Енергоатом” має становити щонайменше 69,9 коп. за кВт/год. проти поточних 54,03 коп. за кВт/год. для покриття основних витрат.

Про це сказав заступник глави Атомпрофспілки Олексій Лич.

“Враховуючи виробіток понад 50% електроенергії і розуміючи вплив тарифу на загальний тариф, консервативний тариф, розрахований НАЕК “Енергоатом”, дорівнює 69,9 коп.”, – сказав Лич.

Як повідомлялося, з 1 січня 2018 року діючий тариф для НАЕК становить 54,03 коп. за 1 кВт/год. На думку Енергоатому, такий тариф породжує дефіцит за основними статтями витрат: зокрема, на закупівлю свіжого ядерного палива поточного року не вистачає 1,5 млрд грн. У тарифі теж не врахована заробітна плата персоналу об’єктів, які Енергоатом почав експлуатувати 2017 року, або тих об’єктів введення яких в експлуатацію очікується найближчим часом.

Зокрема, це стосується Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, будівництво якого почалося у листопаді 2017 року, комплексів з переробки радіоактивних відходів на Запорізькій і Рівненській АЕС, комплексу бризкаючих басейнів на ПУАЕС та інших.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування