Нові правила регулювання у Швейцарії розоряють ICO-проекти


Нові правила регулювання у Швейцарії розоряють ICO-проекти

З першого дня всесвітньої ICO-манії Швейцарія демонструвала дружнє ставлення до блокчейн-стартапів. Швейцарці c ентузіазмом прийняли ідею криптовалют, на відміну від інших світових регуляторів.

Країна стала привабливою локацією для компаній цієї сфери, завдяки вигідній законодавчій базі і прозорості ведення бізнесу. Фінансові регулятори вітали такі проекти, як Tezos, Mysterium і Arcblock.

У лютому 2018 року Швейцарський орган з нагляду за фінансовим ринком (FINMA) опублікував рекомендації для застосування чинного законодавства про фінансові ринки для регулювання ICO. Метою було внести ясність щодо того, як слід регулювати первинні пропозиції монет.

Генеральний директор FINMA Марк Бренсон так озвучив своє бачення регулювання: “Наш збалансований підхід до регулювання ICO проектів дозволить їм зорієнтуватися в регуляторному ландшафті і запустити свої проекти таким чином, щоб інтереси інвесторів були захищені згідно з законодавством”.

Однак, ефект  виявився  прямо протилежним.

Серед ризиків, які були описані в 11-сторінковому документі, згадувалася стурбованість, пов’язана з можливістю відмивання коштів через краудсейли. У розділі 3.7 документа зазначається:

“Регулювання боротьби з відмиванням грошей породжує низку вимог, у тому числі дотримання правил KYC і AML щодо всіх учасників ICO”.

Докладніше — для проведення процедури KYC ICO повинні скористатися послугами профільної швейцарської компанії. Ось де і почалися проблеми.

В Швейцарії лише кілька компаній здатні виконувати подібні перевірки. Вони, фактично, утримують монополію. Середня вартість перевірки KYC одного учасника ICO у світі коливається від 0,6 до 2 доларів США. Швейцарія в цьому питанні зайшла далі — акредитаційні органи стягують плату до 25 доларів з носа. Ось і виходить, що середньостатистичному ICO потрібно викласти близько 30 тисяч доларів, що ставить проекти, які вже ухвалили рішення про запуск ICO на території Швейцарії, у вкрай невигідне становище.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua