За 2017 рік підприємці збільшили використання касових апаратів - ДФС


За 2017 рік підприємці збільшили використання касових апаратів - ДФС

Минулого року зареєстровано ще 20 тис. касових апаратів, а за три роки їх кількість зросла майже на 63 тис. При цьому зростає і виручка підприємців – більш ніж на 15% щорічно, передає ДФС.

“Протягом 2017 року кількість зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій зросла на 20 тис. і склала 286 тис. Всього за три останні роки кількість касових апаратів зросла майже на 63 тис., або на 28%. Водночас спостерігається позитивна динаміка зростання виручки більш ніж на 15% щорічно. Так, у 2017 році сума виручки склала 893 млрд грн, що на 18% більше, ніж в 2016 році”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що торік підрозділи аудиту провели понад 13,4 тис. фактичних перевірок (5% від всіх об’єктів, де застосовуються РРО).

За результатами цих перевірок підприємців оштрафовано на 387 млн ​​грн, що на 25% більше торішнього показника.

Порушення фіксуються при здійсненні контролю за роздрібним товарооборотом, повнотою декларування доходів і правильністю застосування РРО.

Також минулого року здійснювався контроль за новими сферами, в яких було законодавчо введено застосування касових апаратів. Зокрема, проведено 373 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти, за результатами яких накладено штрафів на суму 25,8 млн грн.

Завдяки цьому 29 суб’єктів господарювання, які здійснюють такі операції, зареєстрували 3386 спеціалізованих РРО, що становить майже 100% від необхідних.

Крім того, перевірено 621 підприємство, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту і зобов’язані застосовувати РРО. За невиконання вимог закону до них застосовані штрафні санкції на понад 3 млн грн. На сьогодні з 9,4 тис. таких суб’єктів зареєстровані РРО є у 3,2 тис. платників.

Щодо контролю за переведенням коштів у національній валюті, то згідно з даними НБУ 59 суб’єктів господарювання отримали від НБУ ліцензії на переказ коштів у національній валюті, з яких 40 використовують в своїй діяльності платіжні пристрої.

Здійснено перевірки 17 підприємців, до порушників застосовані штрафи в сумі 1 млн грн. На сьогодні 2 суб’єкти вже зареєстрували і використовують РРО.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Фіскальна служба
В Контексті Finance.ua
Опитування