ЗМІ: в Україні хочуть розширити список правоохоронців, звільнених від декларування (інфографіка)


ЗМІ: в Україні хочуть розширити список правоохоронців, звільнених від декларування (інфографіка)

Національне агентство з запобігання корупції розробило законопроект, яким пропонує дозволити всім правоохоронцям, які відправляються в зону АТО, не подавати декларації.

Як пише “Дело”, також НАЗК пропонує закрити інформацію про населений пункт, в якому декларант володіє майном, і багато іншої інформації, яка поки що доступна громадськості.

Центр протидії корупції отримав текст законопроекту, який НАЗК подало на затвердження до Кабінету міністрів.

Згідно з документом, НАЗК хоче отримати право визначати спеціальний порядок подання декларацій не тільки оперативниками і розвідниками, як це дозволено зараз, але і військовим прокурорам та іншим силовикам, які відправляються для виконання завдань у військово-цивільні адміністрації, а також внутрішньо переміщеним особам.

“Це узаконить дозвіл НАЗК приховувати свої декларації не тільки СБУ, але і будь-кому з правоохоронців”, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

Нагадаємо, що зараз активісти судяться з СБУ і військовою прокуратурою.

Ще одне нововведення проекту – не показувати в публічному доступі декларації займану посаду декларанта або посаду, на яку він/вона претендують. Також в НАЗК хочуть приховати навіть населений пункт, де розташоване майно декларанта.

Також законопроект передбачає створення в держорганах і державних підприємствах спеціальних підрозділів для контролю і координації виконання антикорупційного законодавства, які будуть підпорядковуватися НАЗК.

Крім того НАЗК хоче розширити повноваження щодо отримання інформації та безперешкодно отримувати банківську таємницю. Зараз вони можуть це робити через суд, який і повинен виступати фільтром для запобігання зловживанням. Така сама процедура використовується для НАБУ, і інших правоохоронців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування