Посол пояснив, чому Фінляндія дала добро на газопровід в обхід України


Посол пояснив, чому Фінляндія дала добро на газопровід в обхід України

Фінляндія дозволила будівництво російського “Північного потоку – 2” не через економічні інтереси. Про це заявив повноважний посол України у Фінляндії Андрій Олефіров.

“Ніякого економічного інтересу у Фінляндії немає, оскільки “труба” буде проходити через виняткову економічну зону, а не через територіальні води Фінляндії. Жодних розгалужень “Північного потоку – 2” для Фінляндії не буде… Мені фіни кажуть, що керуються виключно законодавством. І якщо б не було конвенції про море від 1982 року, вони не дали б цей дозвіл”, – заявив повноважний посол України у Фінляндії Андрій Олефіров.

Нагадаємо, напередодні, 5 квітня, проект газопроводу “Північний потік – 2” схвалив уряд Фінляндії. Будівництво газопроводу дозволено у винятковій економічній зоні країни.

Раніше “Північний потік – 2” отримав всі дозволи на роботи в ФРН – Гірське відомство Штральзунда видало дозвіл на будівництво та експлуатацію морської ділянки газопроводу “Північний потік – 2” в територіальних водах Німеччини і його сухопутній частині ще в кінці січня-2018.

При цьому ще в листопаді-2017 року Європейська комісія схвалила пропозицію про поширення європейського енергетичного законодавства на газопровід “Північний потік – 2” і зазначила, що Євросоюз підтримує транзит газу через територію України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування