Трамп погрожує Китаю митами ще на 100 мільярдів доларів


Трамп погрожує Китаю митами ще на 100 мільярдів доларів

Президент США Дональд Трамп дав вказівку торговому представнику США розглянути можливість додаткового розширення списку китайських товарів, які обкладаються підвищеними ввізним митом, ще на суму в 100 млрд доларів.

Про це йдеться в поширеній в четвер заяві Трампа.

У заяві зазначено, що цей крок робиться “в світлі несправедливої відповідної реакції Китаю” на оголошений раніше Вашингтоном намір про введення 25% мит на 1,3 тис. найменувань товарів китайського експорту вартістю в 50 млрд доларів, оприлюднений раніше цього тижня.

Міністерство торгівлі Китаю в п’ятницю вранці опублікувало відповідь – прес-реліз із вкрай жорсткими формулюваннями.

КНР “готова йти до кінця і за всяку ціну” захищати свої торговельні інтереси, якщо Вашингтон розширить обмеження. Разом з тим поки що Пекін чекає від США конкретних дій.

“Ми будемо прислухатися до слів і стежити за справами”, – цитує Dow Jones заяву Мінторгу КНР.

Трамп зазначив, що торговим представництвом було встановлено, що Китай “неодноразово застосовував практику несправедливого заволодіння американською інтелектуальною власністю”.

В американській заяві йдеться, що Вашингтон готовий до “подальшого обговорення” ситуації. Китай знову підкреслив, що не хоче торгової війни з США, але не боїться її.

Китай уже ввів мита в 15% і 25% на низку товарів американського експорту сумарною вартістю в 3 млрд доларів.

Пекін на офіційному рівні оголосив, що буде готовий відповісти пропорційно – в тих самих обсягах і з тією самою інтенсивністю, якщо наміри США щодо мит на китайські товари будуть реалізовані на практиці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua