"Укргідроенерго" до кінця року завершить проектування Каховської ГЕС-2


"Укргідроенерго" до кінця року завершить проектування Каховської ГЕС-2

ПрАТ “Укргідроенерго” до кінця року розраховує завершити проектування Каховської ГЕС-2, повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота на прес-конференції в Вишгороді (Київська обл.) в четвер.

“Плануємо, що до кінця року проект буде завершений і поданий на експертизу”, – сказав він.

І.Сирота додав, що будівництво цієї станції вкрай необхідне, оскільки генеруючих потужностей Каховської ГЕС – недостатньо.

“Середня повінь – і Каховська ГЕС працює два місяці, вже третій, на 100%, в базовому режимі! Вона повинна працювати в пікові години, а не в базові. Зараз ми змушені відкривати затвори і скидати, мінімум, 200 куб. м на секунду вхолосту. Скільки це грошей!”, – сказав він.

За словами керівника “Укргідроенерго”, з фінансуванням будівництва Каховської ГЕС-2 вартістю близько EUR425 млн не повинно виникнути проблем.

“По Каховській ГЕС-2 у нас давно “в черзі” стоять два банки, тому, що вони розуміють окупність, доцільність цього проекту”, – резюмував він.

Як повідомлялося, затверджена Кабінетом міністрів в липні 2017 року “програма розвитку гідроенергетики до 2026 року” передбачає будівництво Каховської гідроелектростанції (ГЕС) №2 потужністю 250 МВт.

“Укргідроенерго” експлуатує всі великі гідроелектростанції, розташовані на українських ділянках Дніпра та Дністра. Сумарна встановлена ​​електрична потужність гідроелектростанцій генкомпанії становить 5747,6 МВт. Держава в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості володіє 100% акцій компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування