Депутати підтримали законопроект "Про концесію"


Депутати підтримали законопроект "Про концесію"

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №8125 “Про концесію”.

За законопроект у вівторок проголосували 240 народних депутатів.

Як зазначив голова парламентського комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук, законопроект, зокрема, розмежовує регулювання концесії та інших форм державно-приватного партнерства, спрощує процедуру виділення земельних ділянок для концесійних проектів, встановлює єдину процедуру прийняття рішень у всіх формах державно-приватного партнерства, в тому числі концесії. При цьому право власності на об’єкт концесії залишається у місцевої територіальної громади, уточнив А.Іванчук.

“За статистикою, в ЄС підписано на EUR12 млрд концесійних договорів. Це сучасний інструмент, який дає поштовх до розвитку інфраструктури”, – зазначив глава комітету з економічної політики, представляючи законопроект у парламенті.

Водночас він визнав необхідність доопрацювання законопроекту до другого читання, зокрема, щодо концесійного конкурсу.

Згідно з повідомленням на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), законопроект встановлює термін концесії від трьох до 50 років. Ініціатором концесії можуть виступати органи державної влади, в управлінні яких перебувають відповідні об’єкти, або органи місцевого самоврядування, держкомпанії, а також потенційні концесіонери.

Законопроектом передбачається відбір концесіонера в чотири етапи: попередній відбір, подача конкурсних пропозицій учасниками, оцінка та вибір переможця і останній – переговори з переможцем, вказує МЕРТ.

Як зазначає Мінекономрозвитку, проект закону забезпечує імунітет концесіонера до змін законодавства шляхом стабілізаційного положення, а також передбачає можливість застосування міжнародного арбітражу для вирішення господарських спорів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування