Порошенко підписав закон, що спрощує видобуток нафти і газу


Порошенко підписав закон, що спрощує видобуток нафти і газу

Президент Петро Порошенко підписав закон, що спрощує процедуру отримання дозволів для початку буріння нафтогазових свердловин, а також виділення земельних ділянок для робіт з видобутку нафти і газу.

Про це свідчать дані відповідного законопроекту №3096-д на сайті українського парламенту.

Автори законодавчої ініціативи відзначають, що підприємства, які здійснюють геологорозвідку і роботи з будівництва та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту, нафтових і газових свердловин, стикаються зі складністю процедури оформлення всієї необхідної дозвільної документації.

Читайте також: Мін’юст готує примусове стягнення грошей з Газпрому по всьому світу

Закон передбачає скорочення дозвільної процедури на 18 місяців, що істотно прискорить введення родовища в промислову розробку і спростить землевідведення для буріння нових свердловин.

Крім того, тепер при бурінні та облаштуванні, будівництві, технічному обслуговуванні, ремонті і реконструкції нафтових і газових свердловин зняття та перенесення ґрунтового покриву можна буде проводити без спеціального дозволу Мінагрополітики.

Такі роботи можуть провадитися на підставі робочого проекту із землеустрою.

Закон гарантує безперешкодний доступ видобувача до свердловини шляхом закріплення права сервітуту, тобто обмеженого права користування землею, встановленого законом або договором.

Також свердловини позбавляються статусу об’єктів містобудування, реєстрація яких з присвоєнням поштової адреси триває більше одного року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua