Київ оцінює новий маршрут імпорту газу з Європи


Київ оцінює новий маршрут імпорту газу з Європи

Укртрансгаз оцінить попит учасників газового ринку на потужності в точці входу Ісакча-1-Орлівка (трубопровід Транзит-1) в напрямку Румунія-Україна.

Про це йдеться в прес-релізі компанії.

Зазначимо, трубопровід “Транзит-1” є одним з трьох трубопроводів Трансбалканського маршруту, який сьогодні використовується для транспортування природного газу до Болгарії.

Довгостроковий контракт на бронювання трубопроводу завершився два роки тому, і після завершення дії транзитного контракту між Нафтогазом України і Газпромом в кінці наступного року можна буде виконувати вимоги європейського законодавства щодо цього трубопроводу.

Зазначається, що після введення в експлуатацію трубопроводів TANAP і “Турецький потік”, а також очікуваного початку видобутку природного газу на шельфі в Румунії, можливість транспортувати природний газ з цього напрямку матиме стратегічне значення – створить двосторонній коридор Південь-Північ і забезпечить безпеку поставок для Балканського регіону.

“Якщо трубопровід Транзит-1 буде працювати в реверсному напрямку, це відкриє можливість транспортувати 5 млрд. куб. м щорічно для потреб як українського ринку, так і для країн Центральної та Східної Європи через вільні потужності ГТС”, – зазначили в компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування