Порошенко підписав закон про платні дороги


Порошенко підписав закон про платні дороги

Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг”, ухвалений Верховною Радою 27 лютого поточного року.

“Реалізація закону сприятиме створенню умов для залучення інвестицій на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг на умовах концесії”, – повідомляє в четвер прес-служба голови Української держави.

В інформації зазначається, що цим законом передбачено внесення змін до законів України “Про концесії”, “Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг”, “Про автомобільні дороги”, “Про джерела фінансування дорожнього господарства України”, “Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, розміщених на них, що перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності”, спрямованих на вдосконалення законодавчого врегулювання будівництва і експлуатації автомобільних доріг загального користування державного значення на умовах концесії.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте також: В Україні з’явиться новий автобан

Як повідомлялося, згідно з пояснювальною запискою до ухваленого Верховною Радою 27 лютого 2018 року закону, концесійні дороги – це дороги більш високої якості, які відповідають високим стандартам, оскільки головними для користувачів цих доріг буде якість і швидкість руху. Такі дороги будуються для скорочення і випрямлення маршруту в обхід населених пунктів і з’єднують два населені пункти безпосередньо, скорочуючи шлях на 50-100 км, в наслідок чого зменшаться витрати на паливо і економиться час у дорозі.

Тим часом, законом України “Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг” зазначено, що рішення щодо будівництва та/або експлуатації автомобільних доріг на умовах концесії приймає Кабінет міністрів України на підставі техніко-економічного обґрунтування, однак не визначено, що саме має бути зазначено у такому рішенні. Крім того, законом не передбачено надання концесіонеру компенсацій при недосягненні фактичної інтенсивності руху і при недоотриманні прибутку.

“Також варто зазначити, що недостатньо чітко врегульовано механізм відведення земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування автомобільних доріг”, – зазначено в пояснювальній записці.

Таким чином, зазначеним законом, зокрема, передбачається: на умовах концесії можуть передаватися для будівництва і експлуатації дороги загального користування державного значення; після ухвалення рішення про будівництво та експлуатацію автомобільних доріг, які можуть бути надані в концесію, забороняється органам виконавчої влади здійснювати будь-які дії щодо надання земельних ділянок, передбачених для будівництва та експлуатації цих автомобільних доріг, у користування та/або у власність громадян або юридичних осіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування