Чому Росія не може пустити газ в обхід України: експерт назвав проблеми "Північного потоку – 2"


Чому Росія не може пустити газ в обхід України: експерт назвав проблеми "Північного потоку – 2"

Проект “Північний потік – 2” може зіткнутися з низкою проблем навіть після отримання дозволу на будівництво в Німеччині. Про це розповів британський експерт Алан Райлі, пише Сьогодні.

“Навіть якщо вони отримають цей дозвіл, у них все одно залишиться низка проблем. Одна з них полягає в тому, що 70% фінансування “Північного потоку – 2” позичається на міжнародних ринках капіталу. І європейські банки не поспішають давати свої гроші на цей проект, побоюючись санкцій, які можуть ввести США проти “Північного потоку – 2”, – зазначив Райлі.

Нагадаємо, днями США пригрозили ввести санкції проти іноземних компаній через “Північний потік – 2”. Обмеження можуть поширюватися на підрядників, які підтримують будівництво російського газопроводу.

Читайте також: Європарламент схвалив зміни, які завадять будівництву Північного потоку-2

Крім того, за словами Райлі, важливе значення має те, що в листопаді-2017 Єврокомісія запропонувала внести поправки в газову директиву ЄС, щоб поширити основні принципи енергетичного законодавства ЄС на газопроводи з третіх країн.

“Наскільки я розумію, на даний момент у німців немає мінімально необхідної кількості голосів, щоб заблокувати ухвалення цієї поправки. У разі її прийняття “Північний потік – 2” зіткнеться з великою проблемою, тому що вони не зможуть отримати необхідні дозволи Єврокомісії”, – вважає експерт.

Райлі нагадав, що Данія ухвалила закон, який дозволяє блокувати прокладку труб “Північного потоку – 2” через свої територіальні води.

“Якщо Данія заблокує будівництво труби, реалізація “Північного потоку – 2” буде проходити з великими затримками. До того ж незрозуміло, як і де взагалі прокладати трубу в обхід Данії. Якщо Росія піде на південь, то знову-таки потрапляє в територіальні води Данії. А на півночі територіальні води вже і так перевантажені міжнародним трафіком”, – розмірковує Райлі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування