"Газпром" через борги піде судитися з Україною в міжнародний арбітраж


"Газпром" через борги піде судитися з Україною в міжнародний арбітраж

Російський “Газпром” готує позов в міжнародний арбітраж у зв’язку зі штрафом Антимонопольного комітету України (АМКУ) на суму 172 млрд гривень ($6,6 млрд за поточним курсом). Про це заявили в прес-службі компанії, пише Сьогодні.

“Газпром” не визнає правомірність накладення штрафу і вважає ці дії України порушенням його прав, у тому числі гарантованих російсько-українською міжурядовою Угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27.11.1998 року”, – йдеться в повідомленні російської компанії.

Нагадаємо, “Газпром” програв апеляцію про штраф АМКУ на 171 млрд гривень. Київський апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України в 171 млрд грн, накладений на російський “Газпром”.

Крім того, в кінці лютого завершилася тривала суперечка між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов’язав “Газпром” заплатити “Нафтогазу” 4,63 млрд доларів за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на постачання і транзит газу “Газпром” повинен доплатити українцям 2,56 млрд доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua