НБУ затвердив правила округлення суми в чеку при готівкових розрахунках


НБУ затвердив правила округлення суми в чеку при готівкових розрахунках

Національний банк України затвердив правила округлення суми готівкових розрахунків в чеку, які будуть діяти з 1 липня 2018 року після припинення додаткового карбування в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Регулятор нагадав, що не вилучатиме з обігу монети дрібних номіналів. Вони і надалі будуть перебувати в обігу та використовуватися як платіжний засіб. Разом з тим, з 1 липня готівковий обіг не буде поповнюватися вказаними номіналами монет.

За даними НБУ, відповідні норми передбачені постановою правління НБУ від 15 березня 2018 року №25 “Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів”.

Згідно з постановою, з 1 липня 2018 року, у разі відсутності монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, підприємства торгівлі і сфери послуг можуть проводити округлення в чеку суми розрахунків готівкою в бік зменшення при сумі від 1 до 4 копійок або в бік збільшення – при сумі від 5 до 9 копійок. “Національний банк України очікує, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків”, – йдеться в повідомленні.

При цьому округлення не будуть проводитися при безготівкових розрахунках.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua