Американські сенатори закликали блокувати "Північний потік-2"


Американські сенатори закликали блокувати "Північний потік-2"

39 сенаторів США направили в міністерство фінансів і Державний департамент лист із закликом активізувати зусилля з протидії реалізації проекту Північний потік-2, використовуючи санкційні інструменти.

Про це повідомляє прес-служба НАК “Нафтогаз України”.

Сенатори звернули увагу на посилення небезпеки російського монополізму на енергетичному ринку ЄС.

На думку американських законодавців, розвиток інфраструктурних проектів Газпрому в Європі перетворюється на продовження агресивної зовнішньої політики Росії.

Висловлюючи стурбованість через зростання загроз для енергетичної безпеки союзників США в Європі, сенатори закликають американський уряд ширше використовувати для протидії Північному потоку-2 передбачені законодавством санкційні можливості.

У своєму листі сенатори зазначають, що стаття 232 закону про санкції дає адміністрації президента додатковий інструмент для визначення американських і іноземних юридичних осіб, що підтримують розширення майже монопольної ролі Газпрому в поставках енергоресурсів союзникам США, і застосування до них санкцій.

Сенатори в своєму зверненні також прямо вказують на загрозу добудови Північного потоку-2 для економіки України та інших країн-транзитерів Центральної та Східної Європи.

Також, на їхню думку, припинення транзиту російського газу по території України дозволить РФ значно активізувати повномасштабний військовий конфлікт на сході України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua