Ощадбанк у Верховному суді стягнув 850 млн грн з акціонера Укртелекому


Ощадбанк у Верховному суді стягнув 850 млн грн з акціонера Укртелекому

Державний Ощадбанк (Київ) в Верховному суді України (ВСУ) стягнув 850 млн грн з ТОВЕСУ” – акціонера Укртелекому, повідомляється в прес-релізі банку.

“Верховний суд постановою від 15 березня 2018 року задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку на рішення господарського суду м.Києва від 14 вересня 2017 року і постанову Київського апеляційного господарського суду від 21 листопада 2017 року і скасувати відстрочення на один рік виконання рішення суду про стягнення з ТОВЕСУ” (акціонера ВАТ “Укртелеком”) користь Ощадбанку 850 млн грн”, – зазначено в повідомленні.

Згідно з повідомленням, Ощадбанк отримав право на примусове стягнення з компанії “ЕСУ” заборгованості за номіналом облігацій, емітентом яких є “ЕСУ”, позаяк “ЕСУ” не здійснила погашення номінальної вартості облігацій і нарахованого купонного доходу державному банку.

Як повідомлялося, 25 квітня 2013 року між Ощадбанком та компанією “ЕСУ” був укладений договір купівлі-продажу облігацій в кількості 2 млн шт. загальною номінальною вартістю 2 млрд грн.

Як повідомлялося, ФДМ на початку 2011 року продав 92,79% акцій “Укртелекому” “ЕСУ” за 10 млрд 575,1 млн грн (на той момент – близько $1,3 млрд). Однак у 2017 році ФДМ звинуватив “ЕСУ” в невиконанні інвестзобов’язань, що полягали у вкладенні $450 млн інвестицій і передачі державі спецмережі зв’язку, і до середини грудня добився в судах двох інстанцій рішення про повернення 92,79% акцій у держвласність. Власник “Укртелекому” заявив про намір подати касацію.

Паралельно з “ЕСУ” судиться державний Укрексімбанк, який у 2013 році також придбав його облігації, і тепер вимагає їх погашення і виплати за ними відсотків. Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦПФР, компанія “ЕСУ” за дев’ять місяців 2017 року скоротила чистий збиток в 8,2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 0,13 млрд грн, проте накопичений непокритий збиток до кінця вересня досяг 6,89 млрд грн, виручка була відсутня. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції – акції “Укртелекому”, вартість яких у балансі оцінена в 10,8 млрд грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.

В даний час власником “ЕСУ” виступає СКМ, яка в 2013 році купила цю компанію у кіпрської Raga (раніше) і звинувачує її в порушенні умов продажу у вигляді невиконання приватизаційних інвестзобов’язань, домагаючись розірвання договору купівлі-продажу та повернення “ЕСУ” у власність Raga.

У свою чергу Raga вимагає від СКМ оплати $820 млн за вищезгаданим договором.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Ощадбанк
В Контексті Finance.ua
Опитування