"Газпром" ліквідує 500 км труб через скорочення потужностей "Турецького потоку"


"Газпром" ліквідує 500 км труб через скорочення потужностей "Турецького потоку"

Російський “Газпром” розкрив масштаби ліквідації і консервації газотранспортних потужностей, які стали йому не потрібні через дворазове скорочення потужностей газопроводу Турецький потік (з 63 млрд до 31,5 млрд кубометрів на рік).

Як повідомляє Інтерфакс, ліквідації підлягають 506 км лінійної частини Східного маршруту (Починки-Анапа) Південного коридору і газовимірювальна станція Моршанська. Ліквідовані труби прокладені в Краснодарському краї, Саратовській, Волгоградській, Ростовській областях. Будуть законсервовані треті і четверті черги компресорних станцій Російська, Козацька, Кореновська.

Ліквідація обсягів незавершеного будівництва на ділянках лінійної частини Східного коридору з метою подальшої реалізації придатних до використання МТР, сказано в матеріалах Газпрому.

За підсумками 2016 року Газпром у зв’язку з невизначеностями з приводу реалізації проекту Південний потік визнав знецінення щодо об’єктів незавершеного будівництва в сумі майже 46 млрд рублів.

Турецький потік — проект газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море і далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга — для країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки — 15,75 млрд куб. м газу на рік. Будівництво морської ділянки Турецького потоку почалося в травні 2017 року. У Газпромі заявляють, що прокладено вже половину морської ділянки Турецького потоку. Сумарно за двома нитками побудовано близько 930 км газопроводу.

За даними НАК Нафтогаз України, запуск газопроводу Турецький потік позбавить Україну щорічних доходів від транзиту газу в розмірі $0,5 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua