Новий марсохід шукатиме місця життя на Червоній планеті


Новий марсохід шукатиме місця життя на Червоній планеті

Космічне агентство NASA кілька разів посилало до Червоної планети невеликі всюдиходи. Останнім воно відправило марсохід К’юріосіті, який досліджував гору Еоліду і пісок, що лежить на поверхні планети. Наступна експедиція пересувного робота запланована на 2020 рік.

Як заявляють представники агентства, новий марсохід заснований на попередніх розробках, тому 85% його конструкції перекочує з всюдихода К’юріосіті.

Це заощадить інженерам час і гроші, а головне – зменшить ризик неполадок. У комплект робота увійдуть 23 камери, дриль, рухлива “рука” і вимірювальні прилади. Рентгенівський спектрометр і ультрафіолетовий лазер допоможуть марсоходу шукати сигнали біологічного життя в мікробному масштабі. Перелічене спорядження, включаючи радар, чия дія заснована на звукових хвилях, дозволить дослідити ґрунт Червоної планети на глибині до 10 метрів.

Вчені припускають, що це обладнання допоможе відшукати залишки води і льоду, які могли зберегтися під поверхнею.

23 камери, якими оснастять Марс-2020, будуть передавати картинку в кольорі і високій роздільній здатності. Навіть К’юріосіті з його 17 камерами не міг повністю відбити марсіанський ландшафт, тому вченим доводилося з’єднувати фотографії, щоб отримати цілісну картину. З новим апаратом ця проблема зникне, бо зображення будуть накладатися одне на одне. Крім того, робот матиме мікрофон і вперше запише звуки Марса.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування