Порошенко бажає зниження облікової ставки


Порошенко бажає зниження облікової ставки

Президент Порошенко хотів би більшого зростання кредитування економіки при менших ставках, але підтверджує, що незалежність центробанку залишається головним пріоритетом.

Про це він заявив на зустрічі з новим главою НБУ Яковом Смолієм та екс-главою Нацбанку Валерією Гонтаревою.

“Дуже важливо, що за минулий рік ми маємо 13% зростання депозитів і зростання кредитування національної економіки, хоча, звичайно, мені хотілося б більших показників. І тут стабільність банківської системи, національної грошової одиниці, можливо, зниження ставки… хоча ні, я про це не буду говорити, тому що це буде втручання в вашу роботу”, – сказав Порошенко.

“Незалежність НБУ для мене залишається абсолютно першим пріоритетом – довіра і незалежність”, – підкреслив президент.

Свідченням такої довіри він назвав зміцнення гривні останнім часом з 29 грн за долар до 26 грн за долар і викуп Нацбанком з початку року близько 800 млн доларів в резерви.

Порошенко зазначив, посилаючись на новопризначеного главу центробанку Якова Смолія, що при його призначенні ніхто не виставляв жодних умов щодо кадрових і професійних кроків на новій посаді.

На думку президента, зміна глави Нацбанку мало вплине на роботу регулятора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування