"Газпром" вперше з початку року виконав зобов'язання щодо транзиту


"Газпром" вперше з початку року виконав зобов'язання щодо транзиту

Російський “Газпром” 15 березня вперше з початку 2018 року підняв тиск на вході в газотранспортну систему України до контрактного рівня.

Про це повідомила прес-служба оператора ГТС – держкомпанії “Укртрансгаз”.

“Можливо, якесь велике свято? Сьогодні вперше з 12 грудня 2017 року “Газпром “підняв тиск в транзитних магістральних газопроводах на вході в ГТС України до мінімального контрактного рівня – 60 кгс/кв. см”, – відзначили в “Укртрансгазі”.

У прес-службі оператора ГТС нагадали, що “Газпром” регулярно знижує тиск газу на кордоні.

“Останні роки” Газпром “зовсім не балує нас виконанням своїх технічних зобов’язань по транзитному контракту, всього лише 10% таких” святкових “днів (36 днів – ред.) було в 2017 році”, – підкреслили в “Укртрансгазі”.

Нагадаємо, 1 березня ПАТ “Укртрансгаз” повідомив, що російський “Газпром” з початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході до ГТС України, що відповідало хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Також “Газпром” повернув “Нафтогазу” авансовий платіж, сплачений українською стороною в рамках виконання рішення арбітражу, і відмовився постачати газ за передоплатою. В Києві заявили, що вважають це відмовою виконувати арбітражне рішення.

3 березня російський “Газпром” заявив про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК “Нафтогаз України”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua