Boeing з найбільшим у світі турбовентиляторним двигуном вперше піднявся в повітря


Boeing з найбільшим у світі турбовентиляторним двигуном вперше піднявся в повітря

General Electric приступила до льотних випробувань силової установки GE9X, призначеної для нового ремоторизованого сімейства широкофюзеляжних літаків Boeing 777X. Це найбільший у світі турбовентиляторний двигун.

Перший політ відбувся 13 березня з відставанням від графіка: спочатку передбачалося, що це відбудеться в кінці 2017 року.

Двигун випробовується в складі летючої лабораторії Boeing 747 у Вікторвіллі (штат Каліфорнія). Перший політ тривав близько 4 годин і підтвердив ключові характеристики двигуна. Це дозволяє виробникові продовжити тестову кампанію, яка займе кілька місяців.

Як пише видання Aviation Week, затримка у програмі зі створення найбільшого в світі двигуна тягою 47,6 тонн пов’язана з тим, що під час планового ТО (A-check) були виявлені деякі труднощі з мотором CF6-80C2, встановленим на літаючій лабораторії. Крім того, при розробці двигуна General Electric зіткнулася з проблемами в плечі важеля урухомлення лопатки статера.

Незважаючи на виявлення другої проблеми, в компанії вирішили, що вони почнуть льотні випробування поточної версії GE9X після проведення робіт на CF6-80C2.

General Electric розраховує завершити сертифікацію в строк, до старту льотних випробувань Boeing 777-9X, які намічені на початок 2019 року. Постачання повітряного судна плануються з 2020 року. Також силова установка призначена для менш місткого Boeing 777-8, який введуть в експлуатацію у 2022 році.

Наземні випробування найбільшого в світі двигуна почалися у квітні 2016 року, а сертифікаційні тести GE9X – в травні 2017 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування