Агросектор України вимагає щорічно 200 млн доларів інвестицій в інновації


Агросектор України вимагає щорічно 200 млн доларів інвестицій в інновації

Вкладення українських компаній у впровадження інноваційних технологій, зокрема, R&D (research&development), повинні складати близько 5 млрд гривень, до 200 млн доларів на рік.

Таку оцінку висловив генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) Тарас Висоцький.

“За експертними оцінками, компаніям необхідно вкладати 5-10% доходу в інноваційні технології. Якщо слідувати цій логіці, то в масштабах аграрного сектору України необхідно вкладати до 5 млрд гривень, до 200 млн доларів на рік саме в R&D (research&development), не враховуючи купівлю техніки”, – сказав він.

За словами Висоцького, в даний час рівень проникнення інновацій в український агросектор оцінюється в 10-12% у порівнянні зі світовим ринком. Левову частку з тих, хто активно використовують і впроваджують нові технології, займають агрохолдинги.

При цьому, на думку гендиректора УКАБ, 10% достатньо, щоб “поїзд зрушив”, а для національного поширення необхідно три-п’ять років.

“Процес вже незворотній, він буде рухатися. Для того, щоб 10% перетворилися на критичну масу, умовно 60%, знадобиться від трьох до п’яти років. 100% такого не буде, оскільки поки застосують 70%, лідери вже просунуться далі. По суті, ми маємо 8-річні цикли: два-три роки – фіксуються лідери, три-п’ять років – на впровадження технологій в національному масштабі”, – прогнозує Висоцький.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування