МВФ пригальмував запровадження нового податку в Україні – Шимків


МВФ пригальмував запровадження нового податку в Україні – Шимків

Міжнародний валютний фонд наполягає на доопрацюванні президентського законопроекту про податок на виведений капітал. Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента (АП) Дмитро Шимків, пише Сьогодні.

Шимків зазначив, що 7 березня законопроект повинен був бути внесений на розгляд Верховної Ради, однак у своєму листі МВФ наполіг на перегляді деяких норм документа.

“Через позицію міжнародних партнерів і компаній повинні провести додаткове обговорення та пошук аргументів саме для них”, – написав Шимків на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема, за словами заступника голови АП, Фонд попросив переглянути механізм компенсації втрати доходів держбюджету при введенні нової моделі оподаткування прибутку.

Крім того, МВФ попередив, що поспішне ухвалення парламентом законопроекту про податок на виведений капітал вплине на терміни ухвалення рішення про подальшу співпрацю з Україною.

“У нас є серйозна стурбованість з приводу втрати доходів, яка за відсутності … компенсуючих заходів ще більше підірве одну з основних цілей підтримуваної МВФ програми: забезпечити фінансову стійкість. З цією пропозицією було б дуже складно переконати Виконавчу раду МВФ у тому, що податково-бюджетна політика України залишиться на правильному шляху, щоб зменшити ще високий рівень державного боргу і поставити державні фінанси на надійну і стійку основу. Таким чином, подання цієї пропозиції приведе нас до того, що ми не зможемо завершити розгляд програми, що очікує. Тому ми наполегливо закликаємо вас не представляти цей законопроект в парламент”, – процитував Шимків лист МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВФ
В Контексті Finance.ua
Опитування