Литва має намір інвестувати в синхронізацію ЛЕП з Європою 326 млн євро


Литва має намір інвестувати в синхронізацію ЛЕП з Європою 326 млн євро

Литовський системний оператор з передачі електроенергії Litgrid має намір інвестувати в проект синхронізації ліній електропередачі з мережами континентальної Європи 326 млн євро, а сукупні інвестиції в розвиток мереж протягом десяти років складуть 642,5 млн євро.

Ці суми передбачаються в плані розвитку електромереж на 2017-2026 рр., який у четвер повинна схвалити литовська Комісія з контролю над енергетикою і цінами.

Порівняно із затвердженим у минулому році планом на 2016-2025 роки, інвестиції в проект синхронізації знижені на 4,5%, загальні вкладення – на 4%.

Міністри енергетики Латвії, Литви, Естонії, Польщі та представники Єврокомісії в грудні 2017 року домовилися, що остаточна політична угода про синхронізацію ЛЕП з Європою за участю керівників ЄС буде підписана в червні цього року.

Балтійські країни хочуть відключити свої ЛЕП від пострадянського енергетичного кільця БРЕЛЛ (об’єднує Росію, Білорусію, Литву, Латвію й Естонію), сподіваючись таким чином знизити залежність від інфраструктури РФ. Литва планує синхронізувати мережі з європейською ENTSO-E до 2025 року.

Litgrid входить в структуру Міненерго, контролює роботу національної енергосистеми, управляє электропотоками, реалізує проекти інтеграції енергосистеми Литви в європейську інфраструктуру.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua