Депутати повторно ухвалили закон про мораторій на банкрутство «Чорноморнафтогазу»


Депутати повторно ухвалили закон про мораторій на банкрутство «Чорноморнафтогазу»

Верховна Рада України ухвалила з поправками президента закон про стабілізацію фінансового і виробничого положення державної компанії “Чорноморнафтогаз”, який, зокрема, передбачає продовження дії спецдозволів на видобуток газу і заборону на порушення справ про банкрутство “Чорноморнафтогазу” до 1 січня 2019 року.

За дане рішення проголосували 230 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. Представляючи законопроект №5370 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо стабілізації діяльності державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв’язку з тимчасовою окупацією території України», представник президента України Ірина Луценко повідомила, що деякі положення закону не відповідають принципу юридичної визначеності.

«Ухвалений 18 травня парламентом закон України №5370 не може бути підписаний президентом України, виходячи з такого: законом, що надійшов на підпис, пропонується продовжити термін дії спеціальних дозволів на користування надрами, наданих «Чорноморнафтогазу» на дільниці, розміщені на тимчасово окупованій території України в період окупації. При цьому продовження терміну дії дозволів буде здійснюватися з урахуванням особливостей, встановлених законодавством.

Тобто, з урахуванням особливостей встановлених і підзаконними актами. Але, згідно зы статтею 4 закону про дозвільну систему у сфері господарської діяльності, строк дії дозвільного документа або необмеженість строку його дії встановлюється виключно законами, які регулюють відповідні відносини. Зазначене положення закону, що надійшов на підпис, не узгоджується із зазначеним законом та не відповідає принципу юридичної визначеності. Президент України пропонує в абзаці 2 пунктів 1, 2, 3 розділу 1 слова «встановлені законодавством» замінити на слова «встановлені законом», – сказав вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування