Westinghouse готовий до випуску палива для українських реакторів


Westinghouse готовий до випуску палива для українських реакторів

Консорціум на чолі з Westinghouse Electric Company заявляє про готовність до випуску палива для реакторів ВВЕР-440, встановлених, зокрема, на Рівненській АЕС.

«Консорціум розробив концептуальний проект палива і визначив, яким чином можна відновити ланцюжок виробництва і поставок збірок паливних елементів для ВВЕР-440 за прикладом того, що було здійснено Westinghouse і ENUSA для АЕС Ловіїса у Фінляндії в 2001-2007 роках. Крім проекту палива, консорціум розробив і підтвердив пов’язані методи і методологію для ліцензування і використання нового проекту палива», — зазначають у прес-службі Westinghouse.

Підготовка до випуску палива була проведена в рамках проекту «Європейське постачання безпечним ядерним паливом» (ESSANUF), що реалізується з 2015 року.

Партнерами Westinghouse за цим проектом є VUJE, ÚJV Řež, Університет технологій Lappeenranta (LUT), Національна ядерна лабораторія (NNL), NucleoCon, Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» (NSC KIPT), Об’єднаний дослідницький центр Європейської комісії в Карлсруе (JRC-Karlsruhe) і Enusa Industrias Avanzadas (ENUSA).

Фінансування здійснюється програмою наукових досліджень і навчання Євратому (2014-2018), що є частиною Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» (H2020) (грант 671546).

Так, після повідомлення про те, що Україна може обійтися без російського ядерного палива, НАЕК Енергоатом і американська компанія Westinghouse Electric підписали контракт про продовження договору на постачання ядерного палива в Україну до 2025 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua