Десять банків Латвії можуть зіткнутися з проблемами через роботу з ризиковими клієнтами


Десять банків Латвії можуть зіткнутися з проблемами через роботу з ризиковими клієнтами

Проблеми можуть бути у будь-якого з десяти банків в Латвії, який досі не врегулював роботу зі своїми іноземними клієнтами, заявила в передачі “Ранкова панорама” на ЛТБ міністр фінансів країни Дана Рейзнієце-Озола.

Коментуючи підсумки зустрічі, що відбулася напередодні, з заступником секретаря Мінфіну США з питань боротьби з тероризмом Маршаллом Біллінгслі, міністр сказала, що такі банки можуть опинитися під посиленою увагою регулятора і органів контролю.

За її словами, протягом багатьох років у банків був “великий апетит” до роботи з ризиковими клієнтами, що стало своєрідним бізнесом. “Але це вчорашній день, і цей бізнес не має майбутнього, тому банки повинні дуже швидко переорієнтуватися. Думаю, що останні події стали хорошим сигналом і для інших банків про те, що часу для такої переорієнтації залишилося не так багато”, – сказала глава Мінфіну.

На питання про те, чи може спіткати доля BLV Bank і інші латвійські банки, Д.Рейзнієце-Озола відповіла, що в Латвії є, принаймні, десять банків, які ще не впорядкували свою роботу з іноземними клієнтами. Конкретні банки міністр не назвала.

В середині лютого структура Мінфіну США FinCEN оголосила, що планує ввести стосовно ABLV Bank санкції за реалізацію схем відмивання грошей на допомогу північнокорейської ядерної програми і нелегальних дій в Азербайджані, Росії та Україні. Як йдеться в заяві FinCEN, керівництво ABLV Bank до 2017 року використовувало хабарництво для здійснення впливу на посадових осіб у Латвії, намагаючись запобігти спрямованим проти нього правовим діям і зменшити загрози своїм діям високого ризику.

26 лютого ABLV Bank на позачергових загальних зборах акціонерів прийняв рішення про самоліквідацію. 3 березня почалися виплати гарантованих відшкодувань клієнтам банку.

Банк відкидає всі звинувачення FinCEN, спростувати їх доручено ліквідаторам.

Минулого четверга після зустрічі з представником Мінфіну США Д.Рейзнієце-Озола заявила, що Латвія отримала від американських партнерів сигнал про те, що латвійські банки, як і раніше, відмивають гроші.

“Латвійський фінансовий сектор дорікають у тому, що банки використовуються для перерахування коштів, пов’язаних з особами, підприємствами або країнами, підданими санкціям. Але американські партнери поки не передадуть ці факти Латвії. Під час зустрічі було ясно вказано, що у фінансовому секторі, як і раніше, є проблеми”, – сказала міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування