Трояни-майнери приносять мільйони


Трояни-майнери приносять мільйони

«Лабораторія Касперського» виявила хакерські угруповання, що використовують методи і техніки складних цільових атак для поширення троянів, призначених для прихованого видобутку криптовалют.

Бум цифрових грошей призвів до того, що користувачі інтернету все частіше піддаються атакам програм-майнерів.

За оцінками, інтенсивність таких нападів торік зросла практично в півтора рази в порівнянні з 2016 роком.

Для поширення шкідливих програм з функціями видобутку цифрових грошей використовуються різні методи. Такі трояни можуть ховатися в різних додатках або іграх. Користувачі стають жертвами рекламного ПЗ.

Зловмисники також почали вдаватися до складних технік зараження – цільових атак. Схема подібних нападів виглядає так. Жертву змушують завантажити і встановити якусь програму з прихованим майнером. Установник працює як легітимна утиліта для Windows, а його головна мета – завантажити сам майнер з віддаленого сервера. Після початку виконання програми запускається легітимний процес, а його код змінюється на шкідливий.

В результаті троян працює під прикриттям легітимного процесу, тому користувач не може розпізнати зараження. Хакери роблять так, що скасувати завдання стає неможливо: при спробі зупинити операцію система перезавантажується. В результаті злочинці забезпечують свою присутність на комп’ютері на тривалий час.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування