Борг перед бізнесом з податку на прибуток досяг 19 млрд гривень - Данилюк


Борг перед бізнесом з податку на прибуток досяг 19 млрд гривень - Данилюк

Сума заборгованості держави перед бізнесом з відшкодування податку на прибуток, станом на початок лютого 2018 року, становить 19 млрд гривень. Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Міністр пояснив, що уряд міг би погасити цей борг за рахунок невитрачених коштів, отриманих від спецконфіскації. У той же час, підкреслив Данилюк, щодо залишку суми, яка не була розподілена, дійсно у МВФ було свою думку.

“У Мінфіну теж була своя чітка позиція – направити ці кошти або на зменшення державного боргу, що зменшило б вартість обслуговування боргів і зменшило ризики для країни в майбутньому, або на погашення заборгованості перед бізнесом з податку на прибуток. Як ви знаєте, бізнес змушували робити передоплату податку, і часто, таким чином, бізнес переплачував, і така переплата акумулювалася. Це гроші, які держава, м’яко кажучи, “запозичив” у свій час. На початок лютого 2018 року сума заборгованості держави перед бізнесом становила 19 млрд гривень”, – сказав Данилюк.

При цьому, частина зазначених коштів була закладена в бюджет на 2017 рік ще до їх фактичного отримання, що було схвалено МВФ. “Частина коштів від спецконфіскації була розподілена ще до моменту її отримання. Це було закладено в держбюджеті на 2017 рік. Як раз на ті потреби, які ви назвали – частина на підтримку аграріїв, на субвенцію соціально-економічного розвитку, частина – на оборону.

Рішення про те, як витратити гроші, парламент прийняв майже за рік до того, як їх отримали. І до цієї частини спецконфіскації у МВФ не могло бути зауважень, тому що вони схвалили бюджет 2017 року”, – сказав Данилюк. Глава Мінфіну пояснив, що спецконфіскації не можна вважати постійним джерелом надходжень у бюджет, відповідно ці кошти нераціонально використовувати для фінансування щорічних видатків бюджету.

“По своїй суті спецконфіскація – це одноразові надходження до бюджету, тому витрачати ці кошти на видатки, які необхідно фінансувати з року в рік, наприклад, зарплати – безвідповідально. Витрачати на ці цілі потрібно гроші, які генерує економіка, інакше це – неробоча система. В результаті було затверджено, що спецконфіскація буде спрямована на фінансування інших разових витрат. Ми виконуємо це рішення”, – додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування