Створення національного закупівельного агентства може тривати до 5 років


Створення національного закупівельного агентства може тривати до 5 років

Створення національного закупівельного агентства в Україні – тривалий процес і може зайняти до п’яти років, вважає директор Програми розвитку ООН (ПРООН, UNDP) в Україні Янтомас Хімстра.

“Ми й інші міжнародні організації дуже продуктивно співпрацюємо з керівництвом МОЗ. Але проблема створення абсолютно нового агентства в будь-якій країні світу – це тривалий процес. Виходячи з міжнародного досвіду, він може тривати від двох до п’яти років. Навряд чи в Україні це може вийти швидше”, – сказав він.

За словами Я. Хімстри, UNDP спільно з МОЗ почали працювати над створенням національного закупівельного агентства, в 2017 році.

При цьому, зазначив Я. Хімстра, UNDP обговорювала з МОЗ ситуацію, що національне закупівельне агентство не буде створено, тоді як відповідно до законодавства 2018-й – останній рік, коли міжнародні організації закуповують ліки, однак не уточнив результатів цього обговорення.

“Найскладніший момент у створенні українського агентства полягає в тому, що люди, які в ньому працюють, повинні бути дуже стійкі до корупції”, – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
В Контексті Finance.ua
Опитування