"Нафтогаз" направив "Газпрому" лист із пропозицією обговорити приведення контрактів у відповідність до українського законодавства


"Нафтогаз" направив "Газпрому" лист із пропозицією обговорити приведення контрактів у відповідність до українського законодавства

НАК “Нафтогаз України” направив ПАТ “Газпром” лист із пропозицією почати переговори про приведення контрактів відповідність з прийнятими змінами в українському законодавстві.

Про це повідомив головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

За його словами, у своїй аргументації в Стокгольмському арбітражі щодо необхідності перегляду тарифів “Нафтогаз” виходив із прийнятих національним регулятором (НКРЕКП) нових правил ціноутворення на послуги з транспортування газу в країні. Крім того, НАК посилався на раніше запропоновані “Газпрому” переговори про необхідність перегляду транзитного тарифу з 2010 року відповідно до європейських правил.

За першою аргументацією арбітраж відхилив вимоги НАК, оскільки до його компетенції не належить впровадження і застосування в Україні прийнятого країною нового енергетичного законодавства – цим повинен займатися український регулятор. За другою аргументацією арбітраж виявив невідповідність формальним вимогам адресованого “Газпрому” листа про переговори щодо перегляду транзитного тарифу.

“Трибунал також не задовольнив ці вимоги, кажучи: Дивіться, той лист, який ви надсилали в 2010 році, який, як ви кажете, був вимогою про перегляд тарифу, не відповідає всім формальним вимогам, тому ми такий тариф переглянути не можемо. Але, знаєте, над чим зараз працює “Нафтогаз”? Над новим листом, який відповідатиме всім формальностям”, – сказав він.

“Зараз ми точно переконаємося, що лист про перегляд тарифу буде відповідати всім вимогам, і найближчим часом його буде надіслано “Газпрому”, – підкреслив Ю.Вітренко, при цьому додавши, що після цього, згідно з процедурою, спочатку мають відбутися переговори. У разі, якщо сторони не зможуть домовитися, “Нафтогаз” зможе подати позов до Стокгольмського арбітражу.

Довідка Finance.ua

  • Згідно з контрактом “Нафтогазу” і “Газпрому” від 2009 року щодо транзиту газу, ставка тарифу на його транспортування територією України є плаваючою і визначається за формулою, залежною від вартості паливної складової та інфляції в Європі.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування