День фінансів, 3 березня: подяка за "Прикрути", ціна європейського газу, сподівання на продовження безмитного ввезення електрокарів


День фінансів, 3 березня: подяка за "Прикрути", ціна європейського газу, сподівання на продовження безмитного ввезення електрокарів

Субота, 3 березня, виявилася днем енергетичного відновлення після пікових моментів дефіциту газу в Україні.

Порошенко подякував українцям за участь в акції “Прикрути!” щодо скорочення використання природного газу, що дозволило зменшити його споживання 2 березня на 25 млн куб. м, або на 14%. Зазначимо, що акція була ініційована у зв’язку з активним споживанням блакитного палива через морози, а також зниження тиску в газотранспортній системі у зв’язку з початком розриву домовленостей між “Газпромом” і “Нафтогазом” через рішення Стокгольмського арбітражу.

Україна в суботу наростила імпорт газу з Європи у зв’язку з кризою. За словами Президента, імпорт газу з Європи збільшився з 4 до 29 млн куб. м на добу. Як відзначають читачі, це саме та кількість, яку українцям вдалося заощадити за добу. Також глава держави зазначив, що збитки України через відмову ВАТ “Газпром” виконувати рішення Стокгольмського арбітражу за постачання країні природного газу повинні бути відшкодовані російською компанією.

На тлі всіх цих подій у “Нафтогазі” вирішили пояснити, чому ж українська компанія ніяк не перестрахувалася на випадок демаршу “Газпрому”, і чому газ з підземних сховищ ніяк не вирішує проблему дефіциту. Виявилося, що українські сховища мають обмежену пропускну здатність з видачі газу в ГТС.

Президент розповів, за якими цінами Україна купує європейський газ. Україна в березні повинна була отримувати природний газ за контрактом з “Газпромом” за ціною 238,55 доларів за 1 тис. куб. м. Водночас ціни на спотовому ринку, за якими країна в даний час купує газ у Європі – від 250 300 до 500 доларів. Варто додати, що польська нафтогазова компанія PGNiG заявила про готовність протягом року безперебійно постачати газ в Украину.

Через енергетичний колапс у Мінінфраструктури розраховують на продовження і розширення пільг для електромобілів. Про це заявив Олександр Озеран, генеральний директор Директорату держполітики у сфері цифрової політики на транспорті Мінінфраструктури. Він також заявив про плани відомства подати у вигляді законопроекту п’ятнадцятирічну стратегію стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні. За його словами, вона дозволить ще на 20% знизити ціну електромобілів.

До речі! Якщо ви (як і більшість українців) не заробляєте на “газових війнах” – пропонуємо звернути увагу на новий банк-учасник в програмі «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Завдяки співпраці з Банком Альянс читачі порталу можуть заробити до 17% річних! Ознайомитися з деталями і обрати оптимальний для себе варіант можна тут.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування