ПФ очікує збільшення надходжень від ЄСВ в 2018 р. на 35% в порівнянні з 2017 р.


ПФ очікує збільшення надходжень від ЄСВ в 2018 р. на 35% в порівнянні з 2017 р.

Пенсійний фонд (ПФ) прогнозує зростання надходжень від єдиного соціального внеску (ЄСВ) в 2018 році на 35% до 213,463 млрд грн.

Як зазначено в оприлюдненому звіті ПФ про роботу у 2017 році та плани на поточний рік, заплановане зростання власних коштів фонду має відбутися, зокрема, за рахунок зміни максимальної величини нарахування ЄСВ з 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 15 розмірів мінімальної заробітної плати.

Серед інших джерел зростання передбачається скасування пільгової ставки внеску (0,5 розміру мінімуму страхового внеску) для першої групи платників єдиного податку, а також впровадження сплати ЄСВ для фермерських господарств, зазначено в матеріалах Фонду.

Частка надходжень ЄСВ від платників спрощеної системи оподаткування оцінюється на рівні 19,5 млрд грн, фермерських господарств – 0,2 млрд грн.

Як повідомлялося, Пенсійний фонд розробляє законопроект, який розширює базу оподаткування Єдиного соціального внеску (ЄСВ), за рахунок чого планується отримати до 5 млрд грн додаткових надходжень до бюджету фонду.

Торік ПФ отримав 154,3 млрд грн, що на 47,1 млрд гррн або 44% більше показника 2016 року вказується в матеріалах. Як зазначив голова правління ПФ Олексій Зарудний, збільшенню надходжень сприяло зростання мінімальної зарплати в 2017 році і збільшення кількості найманих працівників – на 177,2 тис. і юридичних осіб – платників ЄСВ на 34 тис.

“Однак всі додаткові надходження до Пенсійного фонду менше ніж наполовину покривають втрати фонду від зниження ставки ЄСВ у 2016 році”, – підкреслив Зарудний.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування