Польща може вимагати від Німеччини виплати $850 млрд репарацій


Польща може вимагати від Німеччини виплати $850 млрд репарацій

Польща оцінює свої збитки від Другої світової війни в розмірі 850 мільярдів доларів.

Саме таку суму озвучив голова комісії репарацій Аркадіуш Мулярчик, повідомляє видання Rzeczpospolita.

За словами чиновника, це величезна, однак виправдана сума, враховуючи руйнування польських міст і сіл, економічної і промислової інфраструктури, а також демографічні наслідки війни.

Парламентська комісія, яку очолює Мулярчик, в цьому році повинна представити оціночний звіт щодо суми компенсації, яку Польща могла б вимагати у Німеччини. Він буде оновленою версією аналогічного документа, складеного після війни.

Політик також додав, що оскільки мова йде про величезні суми, Німеччина проводить “політику, піддаючи сумніву будь-які претензії”.

Водночас, вважає депутат, Польщі немає сенсу вимагати компенсації від Росії, тому що вона не дотримується міжнародного права.

Додамо, що останні кроки Польщі щодо суперечливих історичних моментів призвели до напруженості у відносинах між Варшавою і Києвом, а також Єрусалимом. Мова йде про закон про інститут національної пам’яті, який набув чинності з 1 березня. У ньому передбачається кримінальна відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів і причетності поляків до злочинів Третього рейху.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування