Американці вдосконалять єдині в світі синхроптери


Американці вдосконалять єдині в світі синхроптери

Американська компанія Kaman Aerospace оголосила про намір розробити вдосконалені версії безпілотних і пілотованих синхроптерів сімейства K-Max, єдиних у світі серійних літальних апаратів такого класу. Як повідомляє Flightglobal, рішення про модернізацію вертольота було прийнято після успішної поставки першої машини, випущеної в рамках відновленого виробництва.

Відмінною особливістю синхроптерів K-Max є поперечне розташування двох несучих гвинтів, площини яких розташовані під кутом один до одного і перетинаються. Обертання гвинтів синхронізоване і проводиться в протилежних напрямках. Вважається, що така схема істотно спрощує керування вертольотом в режимі висіння або на малій швидкості польоту.

K-Max при довжині 15,8 і висоті 4,14 метра оснащений гвинтами діаметром 14,7 метра кожен. Максимальна злітна маса апарата становить 5,4 тонни. Синхроптер може розвивати швидкість до 185 кілометрів на годину і виконувати польоти на відстань до 500 кілометрів.

Kaman Aerospace відновила виробництво синхроптерів K-Max, припинене в 2003 році, в червні 2015 року, а в липні 2017-го — поставила перший такий вертоліт замовнику. В даний час компанія займається складанням першої партії з десяти синхроптерів.

Ці машини, розроблені у другій половині 1980-х років, оснащуються застарілим бортовим радіоелектронним обладнанням і відновленими турбовальними двигунами Honeywell T53. Останні були створені в середині 1950-х років.

У Kaman Aerospace заявили, що модернізована версія K-Max отримає новий більш потужний турбовальний двигун, а також нову бортову електроніку. Крім того, деяким доопрацюванням будуть піддані корпус синхроптера і його несучі гвинти.

Сьогодні в світі виконують польоти близько 40 синхроптерів K-Max. Більша частина з них належить Морській піхоті США. Вертольоти також поставлялися сухопутним військам Колумбії і цивільним компаніям в Німеччині, Новій Зеландії, Перу та Швейцарії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування