У Польщі наголошують: "Північний потік" порушує енергобезпеку ЄС, його треба блокувати


У Польщі наголошують: "Північний потік" порушує енергобезпеку ЄС, його треба блокувати

Польща працює над тим, щоб заблокувати будівництво газопроводу “Північний потік-2”, який порушує енергетичну безпеку Євросоюзу.

Про це у коментарі виданню РАР заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, повідомляє “Укрінформ”.

“Ми ведемо активні дії і підтримуємо діяльність європейських інституцій, які мають на меті блокування будівництва Nord Stream 2”, – наголосив він.

Моравєцький зауважив, що, на думку польської влади, “Північний потік-2” порушує європейську архітектуру енергетичної безпеки.

За його словами, Польща та Німеччина вже порушували питання стосовно того, що такі дії Кремля не лише є політично вмотивованими, а й є шкідливими в політичному значенні.

Понад те, друга нитка “Потоку” збільшує залежність Європи не лише від одного постачальника, але й від одного транзитного напрямку.

Довідка Finance.ua:

  • Проект “Північний потік — 2” (Nord Stream 2) передбачає будівництво двох ниток газопроводів від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Загальна пропускна здатність запланована у 55 мільярдів кубометрів на рік.
  • Планується, що трубопровід запрацює в 2019 році.
  • Раніше республіканська більшість палати представників конгресу США пригальмувала голосування щодо санкцій проти Росії, які схвалив Сенат. Окремим пунктом у документі прописано намір США “протидіяти будівництву газопроводу “Північний потік — 2”.
  • Крім того, Єврокомісія направила запит Раді Європейського Союзу на отримання мандату на переговори з Російською Федерацією щодо ключових моментів функціонування проекту Nord Stream 2, зокрема в ЄК вважають, що проект буде загрожувати існуючим транспортним маршрутам і може зміцнити позиції одного постачальника на ринку ЄС.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування