Mitsubishi Corp. має намір витратити $1,1 млрд на збільшення частки в Mitsubishi Motors


Mitsubishi Corp. має намір витратити $1,1 млрд на збільшення частки в Mitsubishi Motors

Японська корпорація Mitsubishi Corp. оголосила тендер на купівлю акцій автовиробника Mitsubishi Motors Co. на суму 120 млрд ієн ($1,1 млрд), в результаті чого її частка може зрости більш ніж удвічі і скласти 20%.

Як йдеться в прес-релізі компанії, вона розраховує придбати все або частину акцій автовиробника, що належать пов’язаним з нею фірмам, включаючи Mitsubishi Heavy Industries і Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ.

В даний час найбільшим акціонером Mitsubishi Motors є Nissan, який два роки тому купив великий пакет і, по суті, врятував її від банкрутства після скандалу з заниженням показників шкідливих викидів у малолітражних автомобілів.

Nissan володіє майже 34% акцій в Mitsubishi Motors, Mitsubishi Heavy Industries і її “дочка” MHI Automotive Capital – 9,93%, Mitsubishi Corp. – 9,24%, Державний пенсійний фонд Японії – 3,89%, Mitsubishi UFJ – 3,61%.

Експерти відзначають, що консолідація акцій в руках одного власника може полегшити операцію з продажу їх Nissan, якщо компанія ухвалить рішення збільшити свою частку. В даний час компанії входять до альянсу, третім членом якого є французька Renault.

За два роки після операції з Nissan акції Mitsubishi Motors підскочили в ціні на 46%. Її капіталізація оцінюється в $11,6 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування