Голову Банку Латвії звільнено з-під варти під заставу


Голову Банку Латвії звільнено з-під варти під заставу

Правоохоронні органи звільнили президента Банку Латвії Ілмара Рімшевіча, який раніше був затриманий в рамках кримінального процесу.

У понеділок ввечері В. Рімшевич був перевезений зі слідчого ізолятора Держполіції до Чієкуркалнсе у приміщення Бюро із запобігання та боротьби з корупцією (БЗБК). На виході з будівлі БЗБК В. Рімшевич заявив журналістам, що не визнає свою провину і у вівторок на прес-конференції надасть більш докладні коментарі.

В. Рімшевич звільнений під заставу в розмірі 100 тис. євро, яку вніс один з його близьких друзів, повідомив адвокат Саулведіс Варпіньш.

За даними БЗБК, В. Рімшевичу заборонено виконання посадових обов’язків.

Як заявив BNS президент Латвії Раймонд Вейоніс, В. Рімшевич повинен піти у відставку, щоб зменшити негативні наслідки не тільки для фінансового сектору Латвії, але і для репутації держави в цілому. “Наша мета – правова держава. Тому правоохоронні органи та органи фінансового нагляду повинні продовжувати розпочату роботу незалежно, принципово і оперативно, щоб кожен житель Латвії був впевнений, що незалежно від статусу, посади і впливу корупційні та кримінально карані діяння неприпустимі, і винні будуть притягнуті до відповідальності”, – сказав він.

Події у фінансовому секторі Латвії будуть детально обговорюватися на цьому тижні на засіданні Ради з національної безпеки, додав президент.

Як повідомлялося, президент Банку Латвії В. Рімшевіч в рамках кримінального процесу, відкритого 15 лютого за 4 ч. ст. 330 кримінального законодавства, підозрюється в отриманні хабара у великому розмірі. У п’ятницю, 16 лютого, на робочому місці і в приватному будинку В. Рімшевича були проведені обшуки. Для голови центробанку було встановлено заставу в розмірі 100 тис. євро, яку вже внесено на рахунок Держскарбниці одним з найкращих друзів В. Рімшевіча.

Як повідомляв журналістам начальник кримінальної поліції Андрій Гришин, Держполіція Латвії розпочала кримінальний процес за заявою Norvik banka про те, що високопоставлена особа у фінансовому секторі вимагала хабарі у найбільшого акціонера банку. Розслідує кримінальний процес Управління по боротьбі з економічними злочинами. Більш детальну інформацію А. Гришин не надав.

Тим часом повідомлялося, що найбільший акціонер Norvik banka – російський підприємець Григорій Гусельников, який проживає у Великобританії, і інші акціонери банку подали позов у міжнародний третейський суд. Позов подано у справі, пов’язаній з бізнесом вітряного парку Winergy. У позові стверджується, що колишній адміністратор неплатоспроможності Маріс Спрудс і якась високопоставлена особа у фінансовому секторі Латвії вимагали у Г. Гусельникова хабарі за те, щоб Комісія з ринку фінансів і капіталу (КРФК) Латвії не чинила тиск на банк.

Г. Гусельников стверджує, що не давав хабар, і саме тому КРФК посилила вимоги до Norvik banka, щоб довести банк до неплатоспроможності і отримати підстави для позбавлення його ліцензії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування